Aquasphere "Limitless V2" triatlondragt er udviklet til løb og svømning. Dragten kaldes også "Swin & Run Shorty". Dragte ner udført i ekstra stretchy neopren og og har mange smarte detaljer, som f.eks. lynlås både for og bag, som gør det nemt at komme i og ud af dragten, samt praktisk inderlomme til snacks.
Limitless V2-dragten har et flot og stilrent design holdt i sort med detaljer i henholdsvis grøn (herre-udgaven) og pink (dame-udgaven).
På benene er Limitless V2-dragten forstærket med Yamamoto 38-paneler, som øger flydeevnen og beskytter. Endelig kan Thermo Guard-teknologien nævnes som en praktisk detalje ved dragten. Thermo Guard hjælper til at bevare kropsvarmen og er placeret ved bryst, skuldre og ben.
Detaljer
- Mærke: Aquasphere
- Model: Limitless V2
- Til herrer
- Lynlås for og bag
- Inderlomme til snacks
- Thermo Guard
- Yamoto 38-paneler
Se Aquaspheres produktblad under "Dokumenter" for mere information om Limitless V2-triatlondragten.